Universiteto rektoriaus stalas

Rašomojo stalo šaknys yra siejamos su Tolimaisiais Rytais, kur literatūra suklestėjo kur kas anksčiau negu Vakarų Europoje. Stalas pritaikytas skaitymui ir rašymui pirmą kartą pavaizduojamas viduramžių iliustracijose.

Ilgą laiką šis baldas buvo retenybė, dėl mažos visuomenės raštijos, baldą buvo galima aptikti tik vienuolynuose ar valdovų rūmuose. Tik XVII-XVIII amžiuje rašomieji stalai tapo patraukliu baldu, kadangi aukštuomenė suprato, jog šiuo baldu gali papuošti savo namų interjerą bei parodyti savo išsilavinimą ir išprusimą.

Mums teko malonumas atrestauruoti Sheraton stiliaus universiteto rektoriaus rašomąjį stalą.
„Sheraton“ – tai XVIII a. pabaigos neoklasicistinis angliškų baldų stilius, kuris gyvavo beveik pusę amžiaus (1785 – 1820 m.). Šio stiliaus tėvas, garsus baldų meistras iš Anglijos Thomas Sheraton’as.

Thomas Sheraton’as įkvėpimo savo kūryboje sėmėsi iš Liudviko XVI baldų dizaino. Sheraton stiliaus balduose nesivaikoma pretenzijos, vyrauja tiesios, plonos linijos, harmonija bei simetrija. Tokie baldai buvo kuriami, kad pritiktų ir viduriniosios klasės atstovams. Baldams būdingos kolonų ar kūgio formos kojelės, gofravimo puošyba, žalvarinės detalės, naudojama faneruotė. Įprastai baldai buvo gaminami iš raudonmedžio, atlasmedžio, tulpmedžio ar figmedžio medienos. Sheraton, tai nepasianstanti angliškų baldų klasika.

„Baldų Atnaujinimas“ dirbtuvėse atsidūręs stalas dengtas raudonmedžio lukšto faneruotė, kojos pagamintos iš raudonmedžio masyvo. Baldą puošia žalvarinės detalės, furnitūra, kuri kaip ir medinė dalis buvo atnaujinta. Pakeistas senas raudonas audinys nauju žaliu, stalviršiui pagamintas facetuotas stiklas. Sutvarkyti stalčių spynelių mechanizmai, išsaugoti visi inventorizacijos numeriai.