Sodybos langai

Stikliniai langai žmonių namus ėmė puošti dar Romos imperijoje, kuomet III amžiuje buvo išrastas skaidrus tačiau toli gražu ne toks, kuris suteiktų galimybę pro jį žvelgti laukan, stiklas. Žlugus Romos imperijai stiklo gamybos technologijos nuėjo užmarštin ir buvo iš naujo atrastos tik viduramžių pabaigoje. Visgi, stiklinių langų renesansas prasidėjo tik XVII a. pabaigoje, Prancūzijoje Luka de Negu dėka.

Šiais laikais svarbus ne tiek stiklo skaidrumas, kiek lango šiluminė varža. Iki XXI a. pagamintų langų mediena paprastai yra kur kas geriau atrinkta ir paruošta nei šiuolaikinių gaminių, ko pasekoje ji išlieka atsparesne atmosferos poveikiui bei įvairiems kenkėjams.
Restauruodami visos sodybos langus vietoje paprastų stiklų sumontavome stiklo paketus, visi stiklai buvo naujai susilikonuoti, pakeistos stiklajuostės, sumontuotos nuolajos. Pagal originalų pavyzdį pagamintos trūkstamos varčios. Visose varčiose įfrezuoti grioveliai, į kuriuos sumontuotos tarpinės. Pakeista furnitūra: skandinaviškos rankenos, kabliai, sklastukai, kur buvo būtinybė – ir vyriai.  Nuimti seni dažų sluoksniai nuo langų ir palangių, labiausiai pažeista mediena naujai suprotezuota, suglaistyta. Paviršius gruntuotas ir dažytas.