Sendinimas – puikus būdas atskleisti baldo veidą

Pirmoji lova, nors veikiau, tik akmeninė miegojimui skirta pakyla datuojama dar 77 tūkst. metų prieš Kristų. Tokia buvo rasta Sibudu oloje, Pietų Afrikoje. Visgi, lovų, kurias būtų galima gretinti su dabartinėmis atsiradimas siejamas su Senovės Egiptu. Tuomet, jau netgi pirmųjų medinių lovų teikiamais patogumais ėmė naudotis Egipto didikai, faraonai. Buvo imta naudotis pakylomis galvai (pagalvėmis to nedrįstu vadinti), specialiais užklotais.

Itin svarbiu baldu lova tapo Senovės Romoje. Didikai jas gausiai puošdavo ir naudojo pačiom įvairiausioms paskirtims.  Be įprastinės miegui dar buvo ir valgymo, mokslo, vedybinė lova, ir net pomirtinė.

Nors lovos istorija pakankamai ilga, tačiau tenkinti eilinių žmonių poreikius jos ėmė tik IXX a. viduryje.

Šiandien jau nebegalėtume įsivaizduoti savo gyvenimo, be lovos. Norisi, kad ji būtų ne tik patogi, bet ir puoštu miegamąjį.

Mums buvo paskirta pasendinti iš Liuksemburgo parvežtą lovą, jai suteikiant daugiau lengvumo, išryškinant rankų darbo raižinius, ornamentus. Ąžuolo masyvo baldas buvo sušveičiamas, perklijuoti išsivaikščioję filingai lovugaliuose. Tuomet baldas dažomas pieno baltumo spalva, atliekamas sendinimas ir lakavimas.