Art-deco stiliaus bufetas

Art deco, tai stilius, kurio pradžia traktuojama 1925 metų Tarptautinė taikomosios ir dekoratyvinės dailės paroda Paryžiuje. Būtent šios parodos pavadinimo trumpinys ir buvo art deco, o joj baldžiai panaudojo rečiausią ir prabangiausią medieną. Plito inkrustacija, baldų raižymas, dekoravimas. Ypač pabrėžiama plastika, subtili daikto konstrukcija, minkštų dalių ir lanksčių rėmų konfigūracijos. Svarbiausiu Art deco bruožu tapo puošybiškumas. Interjere naudojami įvairūs medžiagų deriniai, atrandamos neįprastos formos, originalus paviršiaus dekoras. Baldus puošė naujais geometriniais piešiniais su rombais, zigzagais, laužytomis strėlėmis.

Kartais teigiama, kad art deco pabaiga – Antrasis pasaulinis karas, bet jeigu pažiūrėtume, kokie dirbiniai buvo gaminami net ir septintajame dešimtmetyje, pastebėtume, kad šis stilius neišnyko ir po karo. Naudotasi ir baldų, indų projektais bei formomis, sukurtais ketvirtąjį dešimtmetį Lenkijoje, Prancūzijoje, Čekijoje. Art deco įvairiais modifikuotais pavidalais sėkmingai egzistavo  dar gana ilgai po oficialiai paskelbtos stiliaus pabaigos.

Šis virtuvinis bufetas buvo pagamintas Kaune, pokario metais individualiai dirbančio baldžiaus. Per šešias dešimtis metų baldas spėjo prarasti savo estetinę išvaizdą, faneruotė suskilinėjo, spynelės neberakino. Liko tik dideli sentimentai… Restauruodami bufetą pasistengėme ne tik išlaikyti senąją baldo dvasią, bet ir suteikti jam  autentišką ir šviežią išvaizdą, kad šis gražuolis galėtų papuošti naujų namų interjerą.